Choobin Sanat

انواع دستگاه های روکش هایگلاس

بطور معمول ورق های ام دی اف و قطعات چوبی طبیعی ظاهر آنچنان زیبایی ندارند و بسیار یکنواخت هستند. از این رو نیاز است که این ورق های خام و یکنواخت برای ایجاد زیبایی و تنوع بیشتر با انواع روکش های هایگلاس روکش شوند. این فرآیند نیز توسط انواع دستگاه های روکش هایگلاس انجام می شود. در واقع وجود و بکارگیری دستگاه های روکش هایگلاس موجب می شوند که محصولات چوبی با کیفیت و زیبایی هر چه تمام تر به بازار ارائه شده و در دسترس عموم قرار گیرند. در قدیم روکش کردن ورق های خام ام دی اف بصورت دستی انجام می شد که بسیار کند و وقت گیر بود اما امروزه به لطف وجود انواع دستگاه های روکش هایگلاس این کار با سرعت بسیار بیشتر و کیفیتی بالاتر در تنوع بالا انجام می شود. با توجه به اینکه تنوع بالا و زیبایی دو فاکتور مهم در فروش این دست تولیدات هستند دستگاه های روکش هایگلاس در انواع مختلف با کاربردهای گوناگون ساخته شده است و در صنایع مرتبط با چوب مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به شرح عده ای از انواع دستگاه روکش هایگلاس خواهیم پرداخت.

دستگاه پرس غلتکی روکش هایگلاس

دستگاه پرس غلتکی یک خط تولید تمام اتوماتیک است که از آن در جهت روکش نمودن انواع چوب و مصنوعات چوبی استفاده می شود. البته می توان آن را در انواع نیمه اتوماتیک نیز تولید کرد که در نمونه نیمه اتوماتیک وجود انسان در برخی قسمت های آن در طول فرآیند کار لازم است. دستگاه پرس غلتکی در دو نوع دستگاه با جک Feeder و Loading و نیز دستگاه بدون جک Feeder و Loading موجود است. این جک ها در واقع امکانات اضافه و امتیازات بیشتر برای دستگاه محسوب می شوند که با توجه به سفارش مشتری تولید می گردند.

همچنین با توجه به اینکه تابلو برق دستگاه پرس غلتکی از بهترین نوع خود است این دستگاه در سخت ترین شرایط کاری نیز بازدهی و راندمان بسیار بالایی دارد. از دیگر ویژگی های مفید و مهم این دستگاه وجود صفحه نمایش لمسی با منوی فارسی جهت سهولت استفاده می باشد. با استفاده از دستگاه پرس غلتکی قادر خواهید بود که انواع مختلف روکش های هایگلاس را بر روی ورق ها و صفحات ام دی اف با ضخامت ۳ تا ۵۰ میلی‌متر و نیز عرض 122 سانتی متر اعمال نمود. دستگاه روکش هایگلاس از نوع غلتکی مجهز به مواردی شامل تغذیه اتوماتیک، جلو برنده یکپارچه، پولیش تمیز کننده سطح، پیش گرمکن سطح پانل، چسب زن گرم، گرم کننده چسب، کشش فویل و پرس غلتکی می باشد.

دستگاه پرس غلتکی روکش هایگلاس

دستگاه پرس وکیوم روکش هایگلاس

دستگاه پرس وکیوم هایگلاس بصورت اعمال فشار از طریق تخلیه هوای محفظه و در نهایت انتقال فشار جو بر روی قطعه کار انجام می پذیرد. این دستگاه می تواند دارای آپشن هایی همچون سیستم چروک گیر و کنترل دستگاه دستی یا اتوماتیکی باشد. دستگاه پرس وکیوم هایگلاس هم بصورت اتوماتیک و هم بصورت دستی قابل استفاده است که بر اساس سفارش مشتری می باشد. دستگاه پرس وکیوم هایگلاس در انواع پرس وکیوم تک سینی، پرس وکیوم صندوقی، پرس وکیوم آسانسوری، پرس وکیوم واگنی، پرس وکیوم واگنی – دومیز و پرس وکیوم واگنی – سه میز موجود هستند.

این دستگاه بطور معمول در جهت روکش کاری چوب و مصنوعات چوبی بکار گرفته می شود. انواع دستگاه روکش هایگلاس از نوع پرس وکیوم مجهز به مواردی متشکل از سیستم کنترل و طراحی، سینی، سیستم مکنده، سیستم حرارتی و نیز سیستم ضد چروک هستند.

دستگاه پرس وکیوم روکش هایگلاس

دستگاه پرس ملامینه روکش هایگلاس

دستگاه پرس ملامینه روکش هایگلاس برای پرس روکش هایگلاس در صفحات چوبی و ام دی اف بکار می رود. این دستگاه در داخل بازار با عنوان پرس ملامینه و پرس هایگلاس نیز شناخته می شود. این دستگاه نیز به دو صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابلیت بکارگیری و تنظیم و تولید دارد. انواع دستگاه روکش هایگلاس از نوع دستگاه پرس ملامینه روکش هایگلاس بطور معمول به مواردی شامل ایستگاه تغذیه ورق، کانوایر هدایت ورق، ایستگاه تنظیف و پولیش، کانوایر دوم، ایستگاه دمنده، قسمت پیش گرم کننده قطعه کار، ایستگاه چسب زنی، قسمت کانوایرسوم، پیش گرم کننده، ایستگاه هدایت قطعه چسب کاری شده، ایستگاه پرس، قسمت آرایش ورق و ورق دپو کن می باشد.

دستگاه پرس ملامینه روکش هایگلاس

شرکت چوبین صنعت فعال در زمینه فروش، طراحی و ساخت، نصب و راه اندازی و مشاوره تخصصی در مورد خط تولید ماشین آلات صنایع مرتبط با چوب با سال ها تجربه و تخصص در خدمت شما سرمایه گذاران و مشتریان گرامی می باشد و با ارائه بهترین و حرفه ای ترین مشاوره ها و پیشنهادات، شما را تا رسیدن به بازدهی و درآمدی شایسته همراهی می کند. برای رسیدن به این هدف با ما در ارتباط باشید.