Choobin Sanat

خط تولید ام دی اف پرینتی

در دنیای امروز بدون شک یکی از پرکاربردترین و رایج ترین محصولات چوبی، انواع ام دی اف است که تقریباً در تمام صنایع از خرد تا کلان مورد استفاده قرار می گیرد. دوام بالا و قیمت مناسب دو ویژگی بارز این محصول است که موجب شده در بازار تحت هر شرایطی مورد استقبال قرار گرفته و از فروش بالایی برخوردار باشد. در واقع بازار ام دی اف از هر نوعی که باشد هیچ گاه راکد نمی ماند و بازدهی و سود دهی خود را دارد. یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین انواع ام دی اف، ام دی اف پرینتی است که کاربردهای بسیاری نیز دارد. از این رو می توان راه اندازی خط تولید ام دی اف پرینتی را یکی از پربازده ترین و پر سودترین کارآفرینی ها و کسب و کارها دانست. بعبارت دیگر تولید خط تولید MDF پرینتی و راه اندازی خط تولید آن به تمام افراد علاقمند به شروع یک حرفه پرسود و آینده دار پیشنهاد می شود.

خط تولید ام دی اف پرینتی

شرح کلی ام دی اف و تعریف ام دی اف پرینتی

بطور کلی ام دی اف، تخته چوب های فشرده با چگالی متوسط هستند. در واقع قطعات چوب بعد از خرد و ریز شدن با استفاده از ماشین آلات مخصوص و با آغشته شدن به چسب و دیگر مواد لازم به حالت خمیر در آمده و سپس به شکل ورقه ای خشک می شوند که همان ام دی اف خام هستند که با عرض و ضخامت های متنوع تولید می شوند و به همین صورت نیز به فروش می رسند. اما بیشترین بخش تقاضا مربوط به صفحات روکش شده می باشد و در واقع MDF روکش دار پرفروش ترین و پرکاربردترین محصول در این زمینه است.

مغزی تمام ورق های ام دی اف بصورت یکسان تولید می شوند و تفاوت در نوع روکش های آنها است. از جمله کاربردی ترین و پرفروش ترین ها در میان انواع ام دی اف روکش دار، ام دی اف پرینتی است که از پرینت رنگ بر روی ورق ام دی اف تولید می شود. ماشین آلات مورد استفاده در تولید MDF پرینتی، مواد مخصوص رنگی را بصورت پرینت بر روی مغزی خام صفحات اضافه می نمایند. همچنین در جهت افزایش مقاومت و دوام و بالاتر بردن کیفیت آن، روکش UV مخصوص بعد از پایان یافتن مرحله رنگ آمیزی به ورق ها اضافه می شود.

انواع ام دی اف پرینتی و کاربردهای آنها

ام دی اف پرینتی در طرح ها و رنگ های مختلف قابلیت تولید دارد و از این رو دارای تنوع بسیاری است. این محصولات دارای قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر محصولات می باشند. در ایران اکثر کارخانجات و واحدهای تولیدی صفحات پرینتی را در اندازه های 16 و 3 میلی متری تولید و عرضه می نمایند. انواع ام دی اف پرینتی 16 میلی متری در ردیف پرکاربردترین انواع ام دی اف پرینتی هستند که مصارف بسیاری دارند که از جمله آنها می توان به استفاده در قسمت های مختلف دکوراسیون داخلی، مسکونی، اداری و … اشاره نمود. این محصولات را می توان با طرح ها و مدل های بسیار متنوعی تولید نمود و از این رو کاربردهای فراوانی دارند. نوع 3 میلی متری ام دی اف پرینتی نیز بسیار کاربردی است و از آن می توان در تولید و تهیه انواع باکس های تزئینی، دیوارپوش های مشبک، کامل نمودن قسمت هایی از کمد و کابینت ام دی اف و … استفاده نمود. ورق های ام دی اف پرینتی سه میلی متری به آسانی برش می خورند و قابلیت پردازش با لیزر را دارا هستند و از این رو برای کارهای ظریف و ساخت و تهیه انواع سازه های تزئینی و زیبا بکار می روند.

مراحل تولید ام دی اف پرینتی و بررسی کیفیت آن

همان طور که پیش تر شرح داده شد مراحل تولید مغزی تمام انواع ام دی اف یکسان است و تفاوت در نوع روکش آنها می باشد. مراحل تولید ام دی اف خام شامل تهیه ذرات مورد نیاز چوب و ورود آنها به دستگاه ریفاینر، اضافه کردن پارافین و چسب زنی، خشک کردن الیاف، مرحله پیش پرس و سپس قطع زنی یا برش طولی، پرس کاری و فرم دادن ورق، مرحله سمباده زنی و پیش روکش و در نهایت مرحله روکش کردن ورق های ام دی اف می باشند. برای پرینت رنگ بر روی ورق های ام دی اف و تولید ام دی اف پرینتی از دستگاه دیجیتال پرینت استفاده می شود. با استفاده از آن می توان انواع طرح ها و رنگ ها را بر روی ورق های ام دی اف پیاده کرد. در سال های اخیر کیفیت انواع ام دی اف پرینتی تولید شده در واحدهای تولیدی در ایران بسیار بالا رفته و به کشورهای همجوار نیز ارسال می شوند.

شرکت چوبین صنعت با سال ها تجربه و تخصص در زمینه ساخت، تولید و راه اندازی انواع خط کامل تولید مرتبط با صنایع چوبی، شما را تا رسیدن به بازدهی و درآمد فوق العاده همراهی می کند.